Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 18
fredag, 03-05-2019
08:00-15:00 8.a på tur til Masken 8ABY AG, KFS
Uge 19
mandag, 06-05-2019
08:45-12:30 FP9 - Dansk skriftlig fremstilling 9ABY, 9BBY, 9CBY, E1BY, S3AB BS
13:15-17:30 FP10 Dansk, skriftlig fremstilling 10AB, 10GB
tirsdag, 07-05-2019
08:45-10:00 FP9 Matematik uden hjælpemidler 9ABY, 9BBY, 9CBY, E1BY
10:00-12:00 Cykelistprøve 6.kl. 6ABY, 6BBY
10:00-13:00 FP9 Matematik med hjælpemidler 9ABY, 9BBY, 9CBY, E1BY
14:00-18:00 FP10 Matematik 10AB, 10GB
onsdag, 08-05-2019
08:45-10:00 FP9 Dansk, retskrivning 9ABY, 9BBY, 9CBY, E1BY
10:00-10:30 FP9 Dansk, Læsning 9ABY, 9BBY, 9CBY, E1BY
14:00-15:50 Skole/hjem samtaler forår. 7IBY
torsdag, 09-05-2019
12:45-16:00 FP10 Engelsk 10AB, 10GB
15:00-17:20 Skole/hjem samtaler forår. 7IBY
17:00-19:00 Vikinge gallafest, indskolingen ABY, *S1BB, ABY, 1ABY, 1BBY, 2ABY, 2BBY
Uge 20
mandag, 13-05-2019
17:00-18:00 Forældre/info møde 5.A i klassen 5ABY DJ, LTF, PCH
tirsdag, 14-05-2019
08:45-09:30 FP9, Biologi udtræksfag 9BBY
08:45-09:30 FP9, Geografi udtræksfag 9CBY
onsdag, 15-05-2019
10:00-15:00 Drama Workshop - M3 & M2 M2BY, M3BY HEN, PJP
Uge 21
mandag, 20-05-2019
- Temauge 21 med skolefest torsdag 7ABY, 7BBY, 7IBY, 8ABY, 8BBY, 8CBY, E1BY, S3AB, S3BB, S4BY
08:00-14:00 2.a+2.b zoo Nyk F 2ABY, 2BBY
08:00-14:00 Ekskursion til Genbrugspladsen og slambassiner / 4.ab 4ABY, 4BBY AH, LTF, MJ
tirsdag, 21-05-2019
- Temauge 21 med skolefest torsdag 7ABY, 7BBY, 7IBY, 8ABY, 8BBY, 8CBY, E1BY, S3AB, S3BB, S4BY
onsdag, 22-05-2019
- Temauge 21 med skolefest torsdag 7ABY, 7BBY, 7IBY, 8ABY, 8BBY, 8CBY, E1BY, S3AB, S3BB, S4BY
08:00-14:00 Ekskursion til Avnede- og Torpe Skov - 4.ab 4ABY, 4BBY AH, LTF, MJ
torsdag, 23-05-2019
- Temauge 21 med skolefest torsdag 7ABY, 7BBY, 7IBY, 8ABY, 8BBY, 8CBY, E1BY, S3AB, S3BB, S4BY
17:00-19:30 Skolefest for alle ABY, *S1BB, ABY, 10AB, 10GB, 1ABY, 1BBY, 2ABY, 2BBY, 3ABY, 3BBY, 4ABY, 4BBY, 5ABY, 5BBY, 6ABY, 6BBY, 7ABY, 7BBY, 7IBY, 8ABY, 8BBY, 8CBY, 9ABY, 9BBY, 9CBY, E1BY, M1BY, M2BY, M3BY, S1AB, S1BB, S2AB, S2BB, S3AB, S3BB, S4BY AB, AF, AG, AH, AHN, AK, AKP, AM, AMI, AMTJ, APU, AS, BE, BEF, BGN, BH, BJ, BK, BMO, BMS, BOS, BRI, BS, CBA, CBH, CH, CL, CM, CN, CPO, CR, DB, DJ, DP, FJ, GEJU, GJ, GL, GSR, HB, HHP, HKB, HN, HP, HS, IK, ILF, JAH, JAJ, JAL, JAML, JESNE, JP, JWL, KFS, KIR, KJ, KL, KM, KMH, KO, KRC, KS, LEJ, LHA, LR, LS, LSO, LSS, LTF, LV, MA, MAI, MAP, MAS, MGH, MGMB, MH, MJ, MJH, MJO, MKH, MLB, MR, NA, NBJ, NF, NL, PCH, PH, PJP, PP, PS, RA, RF, RJ, RM, RO, SAW, SB, SHA, SIB, SID, SJO, SN, SPP, STØ, SW, TBO, THKE, TK, TLA, TT, VD, AÆ, NC, HEN, FH
fredag, 24-05-2019
- 9.og 10.kl. sidste skoledag 10AB, 10GB, 9ABY, 9BBY, 9CBY, S3AB, S3BB, S4BY, ABY, 1ABY, 1BBY, 2ABY, 2BBY, 3ABY, 3BBY, 4ABY, 4BBY, 5ABY, 5BBY, 6ABY, 6BBY, 7ABY, 7BBY, 7IBY, 8ABY, 8BBY, 8CBY, E1BY, M1BY, M2BY, M3BY, S1AB, S1BB, S2AB, S2BB
- Temauge 21 med skolefest torsdag 7ABY, 7BBY, 7IBY, 8ABY, 8BBY, 8CBY, E1BY, S3AB, S3BB, S4BY
Uge 22
mandag, 27-05-2019
08:00-15:00 Dansk mdt. 9.a + 9.b 3ABY, 3BBY, 4ABY, 4BBY, 5ABY, 5BBY, 6ABY, 6BBY, 7ABY, 7BBY, 7IBY, 8ABY, 8BBY, 8CBY, 9ABY, 9BBY, 9CBY, E1BY, M2BY, M3BY, S1AB, S2AB, S2BB, S3AB, S3BB, S4BY HB, STØ
09:00-14:00 1/2 gris arrangement 8.b skolekøkken 8BBY FJ, JAH
tirsdag, 28-05-2019
08:00-14:00 Dansk mdt. 9.a + 9.b 3ABY, 3BBY, 4ABY, 4BBY, 5ABY, 5BBY, 6ABY, 6BBY, 7ABY, 7BBY, 7IBY, 8ABY, 8BBY, 8CBY, 9ABY, 9BBY, 9CBY, E1BY, M1BY, M2BY, M3BY, S1AB, S2AB, S2BB, S3AB, S3BB, S4BY HB, STØ
08:00-15:00 Dansk mdt. 10a 10AB, 10GB KO
08:00-21:00 Skolepatruljetur til Hansapark 6ABY, 6BBY, 7ABY, 7BBY, 7IBY, 8ABY, 8BBY, 8CBY, 9ABY, 9BBY, 9CBY, E1BY, M1BY, M2BY, M3BY, S1AB, S1BB, S2AB, S2BB, S3AB, S3BB, S4BY AH
09:00-14:00 1/2 gris arrangement 8.b skolekøkken 8BBY FJ, JAH
onsdag, 29-05-2019
08:00-10:30 Dansk mdt. S3a + E1by ABY, *S1BB, ABY, 10AB, 10GB, 1ABY, 1BBY, 2ABY, 2BBY, 3ABY, 3BBY, 4ABY, 4BBY, 5ABY, 5BBY, 6ABY, 6BBY, 7ABY, 7BBY, 7IBY, 8ABY, 8BBY, 8CBY, 9ABY, 9BBY, 9CBY, E1BY, M1BY, M2BY, M3BY, S1AB, S1BB, S2AB, S2BB, S3AB, S3BB, S4BY AKP, RJ
08:00-15:00 Dansk mdt. 10a 10AB, 10GB KO